اخبار و رویدادها

10

حضور هلدینگ جهاد نصر فارس در دومین همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران

مکران از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان از راس‌الکوه در غرب جاسک تا لاس بلا در جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده است. همچنین سواحل مکران دروازه طلایی کشور است که به سوی دریاهای آزاد و فرصت‌هایی ارزشمند آن قرار دارد و کلید بهره گیری از این فرصت استثنایی توسعه آن است.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این منطقه، مجاورت آن با آب‌های آزاد بین‌المللی در سرتاسر مرز جنوبی، همسایگی مستقیم با کشورهای پاکستان و افغانستان، و به طور غیرمستقیم با کشورهای آسیای مرکزی (از طریق ترکمنستان) است که یک راه غیرقابل چشم پوشی برای این کشورهای محصور در خشكی (به جز پاکستان) به دریاهای آزاد محسوب می‌شود.

استان سیستان و بلوچستان در مسیر دو کریدور از سه کریدور ترانزیتی بزرگ دنیا قرار دارد. این امر، منطقه مکران را به عنوان محور ترانزیتی طرح توسعه جنوب شرق مطرح می‌کند.

در سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور نیز توجه ویژه به توسعه سواحل مکران مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است و تمام سازمان‌ها و وزارتخانه‌های کشور موظفند همکاری‌های لازم برای این مهم را در برنامه ششم توسعه کشور به کار بگیرند.

در این راستا شرکت جهاد نصر فارس نیز با توجه به حوزه‌های اصلی سرمایه گذاری دولت در برنامه ششم توسعه کشور، از تابستان 1395 مطالعات خود را نسبت به منطقه مکران آغاز کرد که همزمان با حضور در اولین همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری و ‌توسعه‌پایدار در سواحل مکران در بهمن ماه 1395، جهت افزایش توان نفوذ و تمرکز بیشتر خود در منطقه، مبادرت به تاسیس شرکت مکران نصر پارس در منطقه آزاد چابهار نمود.

دومین همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری و ‌توسعه‌پایدار در سواحل مکران در حالی برگزار شد که ضمن جدیت شرکت جهاد نصر فارس در منطقه مکران طی سال گذشته و آغاز چند طرح عملیاتی معدنی و شلاتی، مقامات عالی رتبه نظام جمهوری اسلامی ایران و در رأس همه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بر آشکار سازی ظرفیت‌های منطقه مکران به عنوان «گنج فراموش شده» اتفاق نظر داشته و بر تلاش گسترده و هماهنگ همه دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف جهت توسعه این منطقه استراتژیک و بهره‌مندی و توانمندسازی جامعه محلی و ‌توسعه‌پایدار سواحل مکران تأکید دارند.

دومین همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری و ‌توسعه‌پایدار سواحل مکران نمایانگر عزم ملی و بسیج اراده‌ها برای اجرایی کردن ظرفیت‌های این منطقه استراتژیک کشورمان می‌باشد. برگزاری این همایش، فرصتی کم نظیری برای فعالان اقتصادی ایرانی و صاحبان خارجی فناوری و سرمایه برای آشنایی با طرح‌ها و برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی و توسعه همکاری‌های بین‌المللی فراهم ساخته است. از این رهگذر شرکت جهاد نصر فارس  نیز سعی دارد با گام‌های موثر جهت جذب سرمایه‌های منطقه با همکاری سرمایه گذاران خارجی و داخلی قدم بردارد.

مشاهده فیلم خبر:
https://www.aparat.com/v/n4S6H

 

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |